Sonda

Czy kupujesz w znanych domach mody?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Żeby było ciepło. Kurtki i płaszcze

Jeszcze niedawno woleliśmy chować ręce do kieszeni w mroźne zimowe dni niż założyć coś co ochroni nam dłonie przed mrozem. Nie lubimy rękawiczek!- krzyczały odmrożone ręce. Od jakiegoś czasu rękawiczki stały się obowiązkowym elementem stroju, nie tylko zimowego. Stało się to dosyć niedawno, za sprawą prasy kolorowej pokazującej gwiazdy i ich stylizacje.

Powoli czas nadchodzi ocieplenia, zakładamy sukienki a swetry damskie, płaszcze i kurtki wylądują w najbliższym czasie w szafie.

Jedna z gwiazd miała na rękach modne rękawiczki bez palców. Takie rękawiczki to mitenki. Od tamtego czasu na bazarach w sklepach odzieżowych i aukcjach internetowych zaczęły pojawiać się takie elementy okrywające, a może raczej zdobiące dłonie. Odmian mitenek jest kilka.

Są mitenki zrobione ze zwykłych rękawiczek, którym po prostu obcięto „palce”, są mitenki, które kończą się na kostkach przed palcami., są także takie, które okrywają kciuk, lub te które go po prostu otaczają. Mitenki mogą mieć różną długość, od tych krótkich, poprzez średniej długości, aż do mega długich sięgających po łokieć. Na początku były to po prostu zwykłe mitenki, a teraz wybór wzorów i kolorów jest ogromny.

Mitenki grube, cienkie, długie, krótkie, koronkowe, bawełniane, materiałowe, z ozdobami, czy bez ozdób. Każda pani znajdzie coś dla siebie. Do każdego stroju możemy dopasować ozdobne rękawiczki. Teraz problemem stały się marznące palce, bo kobiety wolą nosić takie mitenki zamiast tradycyjnych rękawiczek. Nikt nie jest w stanie oszacować jak długo będzie trwała taka moda, ale jedno jest pewne: nawet jeśli za jakiś czas coś co teraz jest modne- pójdzie na dno szuflady, kiedyś wróci do łask jaki przebój retro. Generalnie akurat jeżeli chodzi o takie nakrycia zimowe jak np. płaszcze to moda jest dosć łaskawa, oczywiście zmienia się ona tak samo jak każda inna jednak tutaj zawsze dominuje czarny kolor i nie każdy rozróżni że płaszcze jest kupiony 3 sezony temu. To akurat największa zaleta, tyle że najczęściej dotyczy ona płaszczy męskich, przy kobiecych okryciach nei jest już tak łatwo.

Dodaj komentarz